Trening z tubingami Bodylastics

trening tubingi bodylastics

Bodylastics Strength Bands – elastyczne gumy do treningu siłowego w każdych warunkach. Idealne do treningu w domu !

Bodylastics to nie jest w zasadzie nowy pomysł, bo już wiele lat temu można było spotkać na siłowniach expandery lub gumy do ćwiczeń. Jednak dopiero wynalazek byłego kulturysty Blake’a Kassela z firmy Bodylastics przeniósł trening na gumach w zupełnie inny wymiar. Bodylastics to nie tylko sprzęt do ćwiczeń, który możesz zabrać ze sobą w podręcznej walizce wszędzie, gdzie tylko możesz sobie wymarzyć, ale także styl, w jakim chłopaki z Bodylastics pokazują, jak go wykorzystać. Na dołączonych do zestawu płytach DVD znajdziesz kompletne zestawy ćwiczeń dla mężczyzn i kobiet. Sprzęt, czyli gumy o różnym stopniu obciążenia od najlżejszych zielonych do najmocniejszych grubości palca pomarańczowych, uchwyty do zamocowania w drzwiach oraz uchwyty na kostki nie zajmują wiele miejsca i są lekkie, dlatego bardzo łatwo je przenosić.

Jeśli w Twojej hotelowej siłowni nie ma pełnego wyposażenie, zabierz ze sobą gumy, a będziesz mógł wykonać ponad 150 różnych ćwiczeń na wszystkie partie ciała-ich ilość ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.

trening tubingi bodylastics

Z tubingów Bodylastics korzystam podczas treningów z podopiecznymi, ale też sam urozmaicam swój trening, wplatając ćwiczenia z gumami między konwencjonalne ćwiczenia siłowe z użyciem sztangi, maszyn lub sztangielek. Bodźce, którymi są poddawane mięśnie znacząco różnią się od tych, które możemy uzyskać ćwicząc na wolnych ciężarach lub maszynie. Na gumach Bodylastics opór wzrasta wraz z rozciągnięciem gum, dlatego najtrudniejszym momentem w przeciweiństwie do konwencjonalnych ćwiczeń, jest ostatnia faza ruchu. Gumy elastyczne dlatego właśnie nadają się perfekcyjnie także do ćwiczeń izometrycznych. Zachowanie stałego, powolnego ruchu w fazie koncentrycznej ćwiczenia jest, ćwicząc na gumach Bodylastics, niezwykle wymagające i trudne.

trening tubingi bodylastics

Zapoznaj się z kilkoma ćwiczeniami, które z powodzeniem możesz wykonać w każdym miejscu, gdy posiadasz gumy Bodylastics – zajrzyj do atlasu ćwiczeń dostępnego na mojej witrynie.

Jeśli jesteś zainteresowany rozpisaniem kompletnego zestawu ćwiczeń w warunkach domowych, skontaktuj się ze mną, a przyjadę do Ciebie do domu i razem stworzymy Twoją własną salę ćwiczeń!

Bodylastics to również idealny sprzęt do treningu w plenerze lub w domu, który mogę wykorzystać właśnie z Tobą!

Poniżej przykładowy film, prezentujący technikę wykonywania ćwiczeń na Bodylastics:

X